Teljes termékpálya az alapanyagtól a feldolgozott termékig, a legmodernebb technológiák alkalmazásával, hogy dacolni tudjunk a klímaváltozással. A gazdák többsége számára ismerős célkitűzések, amelyeket követve a szaktárca és a vezető magyar agráregyetemek javítanák az ágazat hazai versenyképességét. Arról viszont kevesebben tudnak, hogy ez a jövő az AGROFERT csoport cégeivel együttműködve a hazai termelőknek igazából már a jelen.
Közép-Európa legnagyobb agráripari cégegyüttese nemcsak olyan meghatározó vállalatokat tömörít, mint az IKR Agrár Kft., az AGROTEC Magyarország Kft. vagy az AGRI CS Magyarország Kft., hanem feldolgozóipari kapacitásokat, illetve a technológiai fejlesztésekhez használható stabil pénzügyi hátteret is biztosít a gazdáknak.
Ma 21 országban több mint 200 céget és 30 000 munkatársat foglalkoztató vállalategyüttes az AGROFERT, amely segít a csoport magyar cégeinek az inputanyagok előállításától, forgalmazásától kezdve a mezőgépek értékesítésén át egészen az étolaj vagy a pékáruk gyártásáig. A szerteágazó tevékenység dacára nem egy szokványos multinacionális vállalatról van szó. Annak jártunk utána, miben rejlik a különbség.
Az említett cégháló hatékonyan formálja az agráripari viszonyokat óriási tudásbázisával, kontinensnyi tapasztalatával. Mezőgazdasági, vegyipari, üzemanyag- és gépértékesítői, valamint feldolgozóipari vállalatok legjobbjai tömörülnek az AGROFERT-ben, akik a magyar agrárium sikeréért, a piaci előny megszerzéséért dolgoznak a termőföldtől egészen az asztalig.
Az alapanyagok gyártásától nyomon követhető ugyanis a teljes folyamat egészen addig, amíg a gyártósorról legördül a késztermék. Az ehhez szükséges precíz, fenntartható technológiák alkalmazhatóságáért magas k+f aktivitás jellemző a cégcsoportban, amit mindenki kamatoztatni tud.
Az AGROFERT csoport magyarországi vállalatai teljes nyereségüket a hazai mezőgazdaság szolgálatába állítják. Az élelmiszerbiztonság támogatása és a nemzetgazdaság szempontjából kulcsfontosságú sikerek érdekében a hálózat magyar cégei nem visznek ki nyereséget osztalék formájában az országból, hanem azt teljes egészben a vállalatok fejlesztésére és bővítésére fordítják, ami tovább javítja a versenyképességet.
Az AGROFERT csoport a „termőföldtől az asztalig" modellt a saját piacukat meghatározó cégek összeadott képességeivel váltja valóra Magyarországon is. Itthon a történet a Devecseri Agrokémiai Kft. 2009-es felvásárlásával kezdődött, majd a 2008-as válság után egyre nagyobb problémákkal küzdő IKR szaktudását, szakmai csapatát és hátterét megőrizve tovább terjeszkedett a magyar piacon.
Az AGROFERT csoport ugyanis látta a potenciált az IKR szemléletében, amely túlmutatott a műszaki-agronómiai eszközök fontosságán. Az IKR mögött ugyanis szakmailag elkötelezett és kiválóan felkészült kollégák álltak már akkor is. Az AGROFERT 2011-re már az európai piac meghatározó agrártermelő, kereskedelmi, vegyipari és élelmiszeripari szereplője volt, és a további bővülést is a legjobbakkal akarta megoldani. Abban az évben kivásárolta az agrárinput-tevékenységhez tartozó teljes infrastruktúrát, és átvette az IKR agronómiai területeinek teljes szakembergárdáját. A tudás tehát a cégnél maradt, a likviditási gondok megszűntek, a kettő kombinációja egy kis lelkesedéssel pedig további technológiai fejlődést, bővülést eredményezett immár az IKR Agrár Kft. neve alatt.
Csoportunk részeként az IKR Agrár Kft. a műtrágyapiacon vezető pozíciót szerzett a fúzió után, miközben a növényvédőszer-üzletág piaci részesedése is 11-ről 24%-ra bővült, a vetőmag-kereskedelem pedig 15-35%-on mozog, növényfajtától függően. A peremartoni műtrágyagyár teljes kapacitását kibérelve a magyar igényekhez hangolt növényspecifikus műtrágyák gyártása zajlik, míg a Hidason található műtrágyaüzem az innovatív tápanyagokkal és mikrobiológiai termékekkel látja el a partnereket.
A terménykereskedelmi üzletág azóta is mintegy 600 ezer tonna alapanyagot vásárol fel évente. A kiskunfélegyházi NT Kft. mint testvérvállalat, 200 ezer tonna napraforgómagból sajtol olajat minden évben, amit az IKR Agrár Kft. biztosít számára. Az IKR Agrárral dolgoztató gazdák pedig az első pillanattól tudják, hová kerül a napraforgó. A termelő leányvállalatok közel 5 ezer hektáron végeznek szántóföldi növénytermesztést és nyújtanak mezőgazdasági szolgáltatást, évente pedig akár 18 ezer sertést hizlalnak fel.
A portfólióból nem került ki se az előfinanszírozott integrátori tevékenység, se a precíziós szolgáltatás, sem pedig a megbízható növényvédőszer-kínálat. A csoport testvércégein keresztül az AGROTEC Magyarország Kft. és az AGRI CS Magyarország Kft. közvetítésével továbbra is elérhetőek mind a New Holland, mind a Case IH gépek más, kiváló munkagépmárkákkal együtt. Így vált teljessé az eredeti struktúra átmentése, amihez meggyőző jövőkép is tartozik.
Az AGROFERT 2006-ban vásárolta meg a cseh AGROTEC csoportot, belépve ezzel a mezőgépek telített piacára. A magyar piacon 2013-ban létrehozott leányvállalatunkat az AGROTEC Magyarország Kft.-t egyedi koncepcióban értékesített mezőgépei, többek között a kizárólagosan forgalmazott New Holland gépek emelik ki versenytársai közül, amelyek közvetlen gyári kapcsolattal gyorsan, a hazai viszonyokhoz felszerelve és a magyar visszajelzések által továbbfejlesztve dolgozhatnak a földeken. A Case IH mezőgazdasági gépek értékesítésére szakosodott, 2019-ben alakult AGRI CS Magyarország Kft.-nél a magas színvonalú értékesítői és szervizháttér biztonságát kiváló ügyfélélménnyel kombinálják.
Itthon a cégcsoport ezt a portfóliót a GreenChem Hungary Kft.-n keresztül üzemanyagtermékek előállításával is kiegészítette, amivel jelentős lépést tett a fenntarthatóság irányába. A GreenChem ugyanis Európa legnagyobb AdBlue-gyártója, ami a modern dízelmotorok károsanyag-kibocsátását hatékonyan és jócskán csökkenti. Emellett a cég professzionális töltőrendszereket, tároló berendezéseket gyárt, és logisztikai szolgáltatásokban is erős.
Még ennél is fontosabb, az AGROFERT olajipari és sütőipari érdekeltségeken keresztül komplett termékpályát kínál a mai napig a termények korrekt áron történő felvásárlásával bezárólag a termelőknek.
Az olajipari fronton az AGROFERT csoport égisze alatt készülnek az egészséges és finom Kunsági Éden étolajak, amelyekhez az NT Élelmiszertermelő és Kereskedelmi Kft. olajütőibe az utolsó szemig ellenőrzött magvak kerülhetnek. Az automatizált folyamatok pedig, legyen szó termesztésről vagy betakarításról, a fenntartható termelést biztosítják. Persze nem csak étolaj szerepel a termékpalettán, egyéb olajkeverékeket, illetve vitaminnal dúsított termékeket is előállítanak. Mindezeket az IKR Agrár Kft. által felvásárolt és szavatolt 200 ezer tonna napraforgóból.
A Ceres ZRt. több mint 7 évtizede kínál többet, egészségesebbet a versenytársaknál a pékáruk között. Az elmúlt 14 évben az AGROFERT csoport részeként őrzi a jól ismert és szeretett minőséget. Ahhoz, hogy a piaci vezető szerepüket megőrizhessék, a lehető legmodernebb sütőipari technológia és a szigorú minőségbiztosítási rendszerek alkalmazása megkerülhetetlen számukra, amely összhangban áll a minőségbiztosítás és egészégtudatos termékkínálat bővítését célzó erőfeszítésekkel is. Az AGROFERT csoport késztermékekkel foglalkozó cégeihez hasonlóan a Ceres Sütőnél is pontosan ismerik a pékárukhoz felhasznált gabonát, hiszen a csoporton belül gazdák és gyártók csapatmunkájából minden fél profitál.
Tudjon meg többet az AGROFERT munkájáról a cégcsoport megújult magyar weboldalán: www.agrofert.hu
Az AGROFERT Hungária – az AGROFERT cégcsoport magyarországi vállalatai együtt – először a 37. Bábolnai Gazdanapok kiállításon mutatkoznak be 2024. szeptember 5-7. között több, mint 2000 m2-en. Társkiállítónk lesz a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara. Látogasson meg minket. Számos érdekességgel és újdonsággal várjuk! Bízunk benne, hogy hamarosan találkozunk és Önt is vendégül láthatjuk az AGROFERT standnál!
Részletekért kattintson: https://ikragrar.hu/blog/babolnai-gazdanapok-2024