Mit gondol a honlapunkról?
Eredmények megtekintése
A Technológia-fejlesztési ágazat a legmodernebb GPS és gépi eszközökkel, valamint a legfejlettebb térinformatikai háttérrel kínálja teljes körű precíziós talajmintavételi szolgáltatását.
A talajmintavétel optimális időpontja a kalászos betakarítása után van, ám tavasszal is lehetséges mintát venni.
Nem szabad mintát venni:
Nem tudunk mintát venni:
Kiknek ajánljuk szolgáltatásunkat?
nitrát érzékeny területen gazdálkodóknak
Magyarország közel 70%-a nitrát érzékeny. E területeken a Helyes Mezőgazdasági Gyakorlat előírásait (például talajvizsgálatra alapozott tápanyag-gazdálkodás) be kell tartani.
Ha nem rendelkeznek 5 évnél nem régebbi talajvizsgálati eredménnyel, végeztessék el időben a mintavételt, a vizsgálati jegyzőkönyvet pedig a következő talajvizsgálatig őrizzék meg!
A tápanyag-gazdálkodási tervet érvényes talajvizsgálati eredményekre alapozottan kell elkészíteni vagy elkészíttetni!
Felelősen gazdálkodóknak, akik tudatában vannak annak, hogy a szakszerű tápanyag-visszapótlás racionális költségfelhasználás mellett a környezetvédelmet is szolgálja.
Minél pontosabb, szakszerűbb, lekövethetőbb a talajmintavétel, annak eredménye annál pontosabban és megbízhatóbban tudja támogatni tápanyag- visszapótlási döntéseinket.
Miért minket válasszanak?
Rendszerünket folyamatosan korszerűsítjük. Saját terepi tapasztalatainkat, legújabb kísérleti eredményeinket felhasználva, mindig a legújabb előírásoknak, elvárásoknak megfelelve fejlesztjük rendszerünket.
A jó minőségben elvégzett talajmintavétel lehet az alapja annak a szaktanácsadási munkának, mellyel partnereinket támogatjuk az input anyagok okszerű és szakszerű felhasználásában.
A minőségi mintavétel feltétele:
jó szervezés
A jó szervezés elengedhetetlen ahhoz, hogy mindenhova időben odaérjünk. Ennek egyik feltétele, hogy a mintázandó táblákról rendelkezésünkre álljanak a szükséges információk, mint a blokkazonosító, elővetemény, tervezett kultúra, laborvizsgálat típusa. Egy megrendelés általában több részletben teljesíthető, hiszen a talajmintavétel elsősorban tarlón, szerves és műtrágyaszórás előtt lehetséges. Az automatikus adminisztráció, korszerű eszközök, szoftverek használatával a kritikus időszakban (mintavételkori időjárás és talajviszonyok, valamint a lekerülő növényállomány szűkös időintervalluma) gyorsabban tudunk teljesíteni.
egyenletes mintavételi mélység
Terepjáróra szerelt automata mintavevőinkkel biztosítjuk az előírásoknak megfelelő kötelező mintavételi mélységet szántóföldi kultúrában (0-30 cm) és ültetvényben (0-30 és 30-60 cm) egyaránt.
flottakövetővel ellenőrzött
terv szerinti, GPS- szel támogatott
visszaellenőrizhető, megismételhető
Amennyiben szolgáltatásunkat választja, biztos lehet benne, hogy a mintavétel tervszerűen, műhold által irányítottan és ellenőrzötten, utólagosan is visszaellenőrizhetően történik.
A legkorszerűbb térinformatikai rendszerünkkel elkészített talajmintavételi tervek az IKR Agrár szerveréről a terepjárókba épített terepi számítógépekbe kerülnek. Munkatársunk az előre egyeztetett időpontban és helyszínen keresi fel Önt. Az irodában az Ön segítségével előre berajzolhatja a tervezett útvonalat, ezzel is segítve a még könnyebb tájékozódást és hatékonyabb munkavégzést.
A folyamatos internetes kapcsolatnak köszönhetően a mintavételező szakember a háttérben futó műholdkép segítségével a terepen gyorsan tud tájékozódni. Terepi szoftverrel kollégáink a megtervezett mintavételezést végrehajtják. A mintavételezés közben bejárt útvonal és egyéb adatok, mint a mintavételezés sűrűsége, sebessége, nem mintázható (trágyázott, szántott, vízállásos) mintavételi cella stb. rögzítésre kerülnek a központi adatbázisban.
A mintavétel minden egyes lépését nyomon követjük, adatait rögzítjük és a központi szerveren tároljuk, így megrendelőnk utólag is ellenőrizni tudja, hogy hogyan történt a mintavétel (a talajmintavételezés bizalmi kérdés). Az útvonal rögzítése az alapja annak, hogy a legközelebbi talajmintavételkor ugyanezen nyomvonal mentén történjen a mintázás és a két tápanyag-ellátottsági adatsor összehasonlítható legyen.
Laboratóriumi vizsgálatok
A szakszerűen megvett és mintaazonosítóval ellátott talajmintákat akkreditált laboratóriumba szállítjuk és elvégeztetjük a laborvizsgálatokat.
Vizsgálati sorok
Bővebb felvilágosításért juttassa el hozzánk pontosan kitöltött ajánlatkérő űrlapunkat vagy keresse kollégáinkat!
TALAJINFO a gyors, precíz és áttekinthető megoldás
http://talajinfo.ikragrar.hu/
A mintázandó táblák perceken belül bekerülnek az IKR Agrár Kft. rendszerébe.
A település nevének beírásával gyorsan megtalálja az Ön művelésében álló táblákat, azok körberajzolása után egy gombnyomással aktualizálhatja azokat adatbázisunkban, így a mintavételezés megkezdéséhez már csak a terveket kell elkészítenünk.
Minden információ egy helyen, a talajmintavételi tervtől a tápanyag- ellátottsági térképekig.
A webes alkalmazás segítségével közvetlenül és azonnal láthatja valamennyi tábláját, azokon a mintavételi cellákat (5 hektáros mintatereket), valamint azok tápanyag-ellátottságát. Itt láthatja és kezelheti az összes táblához tartozó vetéstervet, mely a szaktanácshoz szükséges és egyéb, a táblához tartozó leíró adatokat, ezzel megadva a mintázás fontossági sorrendjét.
Naprakész információt kap a mintázott és mintázatlan területekről.
Az országban egyedülálló fejlesztésnek köszönhetően az IKR Agrár Kft. TALAJINFO weblapját a talajminta vételi szolgáltatásunkkal összekötve garantáltan naprakész információkat kap az Ön valamennyi táblájának tápanyag- ellátottsági viszonyairól térképes formában.
Valamennyi adatok integráltuk rendszerünkbe.
Jó hír, hogy a korábbi évek adataihoz jelszó birtokában minden eddigi megrendelőnk hozzáférhet, hiszen a korábbi talajvizsgálati eredményeket, azok térképi rétegeit is integráltuk rendszerünkbe.
A precíziósan gazdálkodók figyelmébe ajánljuk!
Lehetőségük nyílik az IKR Agrár Kft. munkatársai által feltöltött műtrágyázási terveket, valamint tőszámterveket letölteni a webes alkalmazáson belül.